Філософія дитячого прийому

 


Філософія дитячого прийому.


Дитяча стоматологія є окремою стоматологічної галуззю, що пов’язано з рядом особливостей, зумовлених її специфікою. Стоматологія дитячого віку відрізняється тим, що дитина часто не може зрозуміти, як потрібно себе вести, що значно ускладнює проведення всіх процедур та огляду.

Тому дитячий лікар повинен бути справжнім професіоналом не тільки в області стоматології, а й психології. Адже запорукою успішного лікування є як облік всіх особливостей дитячих зубів і їх патологій, так і здатність знайти індивідуальний підхід до кожної дитини.

Про правильний підхід до здоров’я дитячих зубів розповідає лікар стоматолог-терапевт Ястремський Володимир Михайлович.

– Багато батьків вважають, що молочні зуби лікувати не треба – все одно випадуть.

Такий підхід зустрічається досить часто і призводить до сумних наслідків. Справа в тому, що передчасна втрата молочних зубів (до зміни їх постійними) веде до серйозних порушень зубо-щелепної системи дитини.

По-перше, це викликає утруднення прорізування постійного зуба, тому що при ранньому видаленні молочного сусідні зуби починають зміщуватися, заповнюючи порожній простір. В результаті постійний зуб може прорізатися не на своєму місці, що в подальшому призведе тривалого і дорогого лікування по виправленню прикусу. По-друге, відсутність молочних зубів негативно впливає на нормальне пережовування їжі, що призводить до захворювань шлунково-кишкового тракту, дикцію дитини.

Молочні зуби мають властивість раптово запаляватися. Увечері дитина поскаржилась на біль у зубі, ви дали знеболююче і лягли спати, а зранку у неї напухла щока. Цей сценарій зустрічається дуже часто, особливо на вихідні. Закінчитись ця історія може вже у стаціонарі лікарні.

Крім того, важливим є питання естетики. Бути здоровим і красивим – значить, бути впевненим у собі. Доведено, що особистість формується до 5 років, і дуже важливо, щоб цей період пройшов для дитини благополучно.

-З якого віку варто починати звертатись до стоматолога?

– Перший візит до стоматолога у самого маленького мого пацієнта відбувся в 9 місяців. Погана екологія, неувага мами під час вагітності до власного здоров’я, перенесені в цей період стреси, позначаються на здоров’ї зубів дитини.

Так, закладка передніх чотирьох зубів відбувається на 3-4 місяці вагітності, коли мами, часто, не приділяють належної уваги собі і стану свого здоров’я, продовжують активно працювати і відчувають пов’язані з цим переживання.

В результаті, у дитини дуже часто виникає гіперплазія – зуби прорізуються з недорозвинений емаллю. Ця проблема вимагає серйозного лікування і запускати захворювання ні в якому разі не можна! Однак лікування дітей до 1,5 років пов’язано з великими труднощами, тому в цих випадках одним з альтернативних методів лікування є сріблення зубів. Ця методика є найбільш ніжною і щадить і дозволяє не вдаватися до використання бормашини і пломбування. Однак дана процедура спрямована лише на припинення каріозного процесу до того віку, коли лікування стане адекватно сприйматися дитиною, і не є лікуванням або профілактикою.

– Чи є особливості при лікуванні дитячих зубів?

-Так, як в молодих зубах (молодий зуб – це зуб, який з моменту прорізування знаходиться в роті менше 3,5 років) дентин дуже м’які, процес утворення каріозної порожнини відбувається дуже швидко. Тому, при зовні невеликій дірочці всередині молочний зуб може бути повністю зруйнований. Відновити тканини допомагає використання спеціальних пломбувальних матеріалів для дитячої стоматології. Це композитні матеріали останнього покоління, які застосовуються як в лікуванні молочних, так і постійних зубів у дітей. До речі, маленькі пацієнти можуть вибрати колір пломби. Яскраво-зелені і золоті, червоні та рожеві пломби залучають дітей і дозволяють перетворити лікування зубів в гру.

– Як же відновити сильно зруйнований зуб маленького пацієнта?

– При великій втраті тканин зуба ми застосовуємо протезування зубів за допомогою протезів, виготовлених за системою CAD / CAM. Це комп’ютерна технологія, що дозволяє відновити зуб за допомогою керамічної вкладки, виготовленої за технологією CEREC. Дана технологія дозволяє досягти ідеального прилягання, високої міцності і в той же час легкості конструкції, має чудові естетичні якості, біологічну сумісність, надійність і довговічність – все це за мінімальний час, проведений в кріслі стоматолога.

– Як можна уникнути проблем із зубами?

– Дітям і дорослим, в тому числі, вагітним жінкам, ми радимо проводити профілактику карієсу за допомогою комплексної профілактичної системи Dental Resources.

Це система глибокого фторування, що дозволяє знизити захворюваність карієсом на 65%, збільшує твердість емалі в 10 раз, а також збільшити термін служби поставлених пломб.

Крім цього, ефективним захистом від карієсу є герметизація фісур, яка проводиться на постійні зуби, що прорізаються.

Крім того, основні заходи профілактики широко відомі: це правильна регулярна гігієна порожнини рота і, в першу чергу, правильне харчування.

– Часто діти бояться стоматолога. Як правильно підготувати дитину до візиту?

– – Стоматологія не стане для вашого малюка стресом, якщо прийти на прийом до дитячого стоматолога ще до виникнення будь-яких проблем. Затишний інтер’єр, дитячі іграшки, улюблені мультфільми – і напруги перед прийомом у лікаря-стоматолога не виникне. Приємні спогади про цікавому місці і повна відсутність болю на довгі роки сформують правильний стереотип поведінки у дитини. Однак, на жаль, частіше за все дитина потрапляє на прийом до лікаря з болем.

Правильне сприйняття залежить від батьків, від того, як дитина буде налаштований на лікування.

Якщо постійно твердити дитині про те, що боляче не буде, напевно, він буде наляканий. Не треба нічого говорити про біль. Слід розповісти про те, що зацікавить дитину: буде водичка, буде дзижчати, буде подарунок і так далі. Батьки самі знають, що може захопити їх дитя. Безумовно, лікар зі свого боку докладає масу зусиль для найбільш комфортного лікування дитини. І навіть самі діти після декількох відвідувань починають довіряти лікарю і з задоволенням ходити на прийом. Однак краще, якщо ефективна робота стане результатом спільних зусиль лікаря і батьків.

Leave a Comment