Що таке вініри — плюси і мінуси винирования зубів


Найпростіший спосіб змінити свою зовнішність – створити гарну посмішку. Невипадково всі знаменитості шукають способи, як зробити її бездоганною і білосніжною. Сьогодні ви дізнаєтеся, чи допоможуть вініри зробити ваші зуби рівними і красивими, поліпшити їх колір, приховати всілякі дефекти зубів, що входять в лінію посмішки.

 1. Відгуки тих, хто зважився поставити вініри на зуби в основному позитивні, але чи варто поспішати?
 2. Давайте розглянемо більш детально, що таке вініри на зуби, з чого їх виготовляють і коли потрібно звертатися до естетичних стоматологів, щоб посмішка була на всі 100%?
 3. Коли ставлять вініри?

Щоб приховати естетичні недоліки зубів: сколи емалі, неправильну форму, жовтизну та інші дефекти – крім звичної реставрації пропонують зробити вініри на зуби. Ця процедура естетичної стоматології з кожним днем викликає все більше уваги.
Про це свідчать численні відгуки про вініри, які можна зустріти в Інтернеті.


Зуби мої були всі в жовтих плямах, трохи криві. Стоматолог запропонувала мені поставити вініри, перерахувавши всі їхні переваги в порівнянні з коронками. Моя порада тим, хто думає, чи ставити вініри: якщо вас не влаштовує зовнішній вигляд своїх зубів, то ставте. А якщо ви хотіли просто мати голлівудську посмішку і вас не влаштовує тільки колір ваших зубів, то достатньо зробити відбілювання.

Вініри: керамічні або композитні?

До того, як з’явилися вініри – тоненькі пластинки, які наклеюються на поверхню зуба, стоматологи використовували різні матеріали для приховування дефектів зубів. Але їх істотним недоліком вважалася проникність – під впливом факторів зовнішнього середовища вони з часом змінювали свій колір, ставали темніші, і зуб невигідно виділявся на тлі інших.
Також вінірова пластинка покриває тільки видиму частину зуба – одну або дві його поверхні, на відміну від коронок, які більш масивні і надягають на весь зуб.
Незважаючи на всі переваги, не слід забувати, що вініри на зуби, не дивлячись на позитивні відгуки, завдають певної шкоди емалі. Якщо бути точним то із зуба знімається шар емалі товщиною у 0.4-0.5мм і це місце в майбутньому заповнить кераміка- штучна емаль.
Виготовляють вініри з кераміки або пломбувального матеріалу.

Вініри з кераміки

Вініри на зуби з кераміки – з тонкого фарфору або діоксиду цирконію – більш затребувані і надійні. За своєю структурою пластини з цих матеріалів зовні дуже схожі із зубною емаллю, що робить вініри з кераміки естетично вигідними.
В основному саме кераміці віддають сьогодні перевагу сучасні стоматологи. Але слід враховувати, що це дорога процедура.

Я робила собі вініри на зуби з пресованої кераміки. Ціна одного майже чотири тисячі гривень. У вартість увійшли тимчасова пластиночка, яка ставиться на період, поки в лабораторії роблять постійний, ціна самого вініра і робота. З більш дешевого матеріалу вінір обходиться в 800 гривень. Але мені більше сподобалися саме керамічні. Чекала я «свою посмішку» майже 2 тижні. Робила верхній ряд 6 зубів. Дуже задоволена.” Катерина

Композитні вініри

Пломбувальні композитні матеріали менш затребувані, хоча значно дешевші за керамічні. Вініри на зуби з фотополімерного матеріалу використовують для поліпшення зовнішнього вигляду одного або двох зубів. Композитні вініри поступаються за своїми властивостями порцеляновим і за зовнішнім виглядом, і за терміном служби.

Композитний вінір мені зробили дуже швидко! Надкололся передній зуб і мені його замінили вініром. Лікар акуратно сточив тонкий шар емалі на останньому зубі, потім став нашаровувати якусь суміш. Дуже акуратно і довго. Тримається така облицювання вже 3 роки, а при дбайливому ставленні і догляді прослужить ще. В принципі, я залишилася задоволена. Адже мої зубки самі по собі рівні і красиві. Навіщо їх псувати керамікою?” Саша

Прямі та непрямі вініри на зуби

Пломбувальні композитні матеріали менш затребувані, хоча значно дешевші за керамічні. Вініри на зуби з Як видно з відкликання, відмінності керамічних і композитних вінірів на зуби не тільки в матеріалі, з якого вони виготовляються, вартості, терміні служби, але й в технології їх виробництва і способі кріплення на поверхню зуба.

 1. Керамічні вініри (ортопедичні, непрямі) роблять тільки в лабораторії, тобто для їх виготовлення потрібен певний проміжок часу – 2 – 3 тижні.
 2. Композитні пластинки (прямі, терапевтичні) теж можуть виготовлятися в лабораторії, але частіше процедура нанесення композитних пластинок проводиться прямо в роті пацієнта, так само, як при реставрації зуба – на поверхню пошарово наноситься спеціальний пломбувальний матеріал. Незважаючи на швидкість виготовлення, композитні вініри на зуби мають меншу міцність, програють керамічним і по терміну служби, і за зовнішнім виглядом.

Вініри на зуби: як встановлюють?

На відміну від більш масивних коронок вінір покриває не весь зуб, а одну, рідше дві з його поверхонь. Процедура установки включає в себе попередній етап, безпосереднє виготовлення винира в лабораторії і його установку.
На попередньому етапі готується зуб. З його поверхні дуже акуратно знімається тонкий шар е!малі (до 1 мм). Його товщина дорівнює товщині майбутньої пластинки.

Таке відчуття, що на зуб наділи якийсь набалдашник. Кажуть, що з часом звикну. Подивимося. Найголовніше для мене, любительки кави, що мої порцелянові вініри не поміняють свій колір і не забарвляться, як пломби”. Ольга

Після видалення емалі робиться зліпок зуба спеціальною пастою, яка наноситься на сточені зуби до затвердіння. Зліпок в точності повторює поверхню зубів – моделює їх.
На час поки за зліпком буде робитися вінір, на зуб ставиться пластиковий аналог – він захищає зуб від впливу зовнішніх факторів.
У лабораторії моделюють гіпсову модель зубів пацієнта, за якими робляться вініри. Колір підбирається на підготовчому етапі. Для кращого прикріплення вініра на зуб поверхня обробляється спеціальним гелем, який надає якусь шорсткість поверхні.
Після попередньої підгонки вінір спеціальним клеєм закріплюється на зубі.

 1. Хвороби зуба і ясен (необхідна повна попередня санація ротової порожнини)
 2. Поразки кореня зуба
 3. Відсутність 6 і 7 жувальних зубів
 4. Наявність великих пломб з внутрішньої сторони зуба
 5. Прямий і глибокий прикус
 6. неправильний прикус
 7. Сильне руйнування внутрішньої поверхні зуба і ін.

Спеціального догляду за вінірами не потрібно: достатньо дотримуватися загальних рекомендацій по догляду за зубами. Якщо ви відчуваєте, що вініри нещільно прилягають до поверхні зуба, відразу зверніться до лікаря. Вініри на зубах не повинні завдавати дискомфорт.
Не можна використовувати для чищення зубів зубні порошки, вони можуть подряпати тонкий фарфор. Також рекомендується регулярно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду.

Leave a Comment