Запах з рота: як з ним боролись раніше і що роблять тепер?

Найнезвичайніші засоби, які використовувалися для усунення неприємного запаху з рота.

Більше 30% людей страждають від неприємного запаху з рота, що значно ускладнює комунікацію і призводить до проблем в особистому житті. Сьогодні виробники пропонують безліч засобів, які покликані боротися з неприємним запахом з рота, проте триста чи п’ятсот років тому стоматологія перебувала в зародковому стані, тому справлятися з подібними проблемами було значно складніше. Зрозуміло, ставлення до гігієни в той час відрізнялося від загальноприйнятого зараз: одні тільки історії про монархів, які приймали ванну всього кілька разів у житті, здатні вселити жах в будь-яку сучасну людину.

Незважаючи на це з неприємним запахом з рота намагалися боротися навіть в ті суворі часи. Часом пропоновані засоби наносили більше шкоди, ніж користі, проте простим людям не залишалося нічого іншого, як сліпо довіряти знахарям і цілителям. Найпоширенішим способом вважалося втирання в зуби і ясна попелу і полоскання рота кров’ю тварин. На короткий момент це навіть допомагало, однак запах з рота з часом ставав ще більш яскраво вираженим, не кажучи вже про ускладнення і хвороби, які викликало таке лікування. Однак це був далеко найабсурдніший спосіб. В історичних хроніках сказано, що німецький вчений Карданус для позбавлення від неприємного запаху радив в повний місяць вийти на вулицю, відкрити рот, направити його до місяця і простояти таким чином кілька годин. Як би там не було, зустрічалися і більш дієві методики. На виручку лікарям прийшли ченці-бенедиктинці, які винайшли зубний еліксир, що застосовувався для проведення гігієни та усунення неприємного запаху з рота. Відомо, що в його склад входили мед, оцет і палена сіль. Це аж ніяк не найбезпечніші інгредієнти, проте такий еліксир користувався великою популярністю на протязі більше трьохсот років, аж до появи перших зразків зубної пасти і порошку.

Сьогодні ми маємо безліч рекламованих засобів, але не знаємо що обрати.

Першим ділом слід вникнути в суть проблеми. Найпоширенішими причинами запаху є старі коронки і мости, під якими збираються рештки їжі, а також наявність зубного каменю, який є осередком бактерій.

Допомогти в цьому випадку може:

1) проведення професійної гігієни у стоматолога.

2) Правельне чищення зубів щіткою та зубними нитками та використання ополіскувачів.

Нерідко неприємний запах може зустрічатись у людей, які мають проблеми зі шлунком і вирішити їх допоможе похід до гастроентеролога.

Leave a Comment